Gdynia. Fotografia czarno biała

Fotografia czarno-biała. Trzech fotografów, którzy mnie inspirują.

W fotografii jedną z ważniejszych procesów jest inspiracja. Etap inspirowania się to ten, który uruchamia zapłon twórczy i sprawia, że ruszamy się do działania. Inspiracja nie powinna być pomijana nigdy. Inspirują się młodzi fotografowie i robią to, również starzy i doświadczeni twórcy. Trzeba się inspirować aby być na czasie, znać trendy i po prostu nie wypaść z obiegu. Style się zmieniają i nasze zainteresowania się zmieniają. chcemy fotografować coś innego albo w innym stylu. Wszystko pod wpływem zdjęć kogoś innego, których się naoglądaliśmy. W tym artykule przedstawię Wam trzech fotografów, którzy mnie inspiruję. Jest ich wielu, wiem. Nie jest łatwo wybrać trzech najlepszych i tego nie robie. Wybieram trzech, którzy akurat dzisiaj przyszli mi do głowy i zostali wspomnieni na łamach mojego bloga. Sam wpis został, również zainspirowany. Punktem zapłonowym, mianowicie został mój gościnny wywiad na łamach jednego z trójmiejskich miesięczników. Oprócz moich odpowiedzi na kilka krótkich pytań polecam w nim fotografów, których warto obserwować i śledzić ich twórczość. Jeśli chcecie zobaczyć jakie instagramowe profile polecam na łamach miesięcznika Prestiż Trójmiasto to na końcu tego artykułu znajdziecie odpowiedni link. Natomiast, teraz skupimy się na artystach, którzy Was na pewno zainteresują.

W tym całym zestawianiu, jednak skupię się na fotografach tworzących monochromatyczne zdjęcia. Jest to rodzaj zdjęć, które przyciągają ostatnio moją uwagę i sam staram się fotografować w ten sposób coraz więcej. Zaczynamy.

? Alan Shaller

Alan Shaller przeżywa obecnie swoje pięć minut. Nie dziwię się i życzę mu aby to pięć minut trwało jak najdłużej. Ten twórca czarno-białych zdjęć niedługo sięgnie miliona obserwujących swojego konta na Instagramie. Stylistyka fotografia jest utrzymana w kanonie fotografii ulicznej, jednak zachowuje on niezwykłą oryginalność swoich zdjęć i rzekłbym, że rozpoznałbym autora po obejrzeniu jego najnowszego dzieła.

Alan Shaller wykorzystuje całe spektrum skali szarości. Zachowuje maksymalne czernie i biele ale dba o to aby jak najwięcej pozostałych odcieni szarości zostało zawartych w fotografii. Nie brakuje, również dawki fotoedycji i to sporej. Jeden z niewielu użytkowników Leica Monochrome ogranicza się jedynie do czarno-białych dzieł a przynajmniej tylko takie trafiają do szerszej publiczności.

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej artysty oraz jego profilu na Instagramie. Swoją drogą jest to jedyny fotograf, którego polecam również na Prestiż Trójmiasto. Naprawdę piękne prace.

? Kentaro

Po tytule tego akapitu łatwo się domyślić, że mowa o człowieku tworzącym w Japoni. Kraj kwitnącej wiśni jest wylęgarnia twórczych ludzi i pionierów w swoich dziedzinach. Tym razem przedstawiam Wam fotografa nieznanego szerszej publiczności ale to nie znaczy, że się to nie zmieni.

Twórca ściśle związany jest z fotografią uliczną, natomiast należy zaznaczyć, że widać w niej sporą dozę fotoedycji. Artysta tego nie ukrywa i czasem pokazuje stosowane przez siebie techniki. Jest to kolejny użytkownik aparatów marki Leica, a jakże!

Na jego zdjęciach można zobaczyć głównie ulice Japonii z niezwykłej perspektywy. Nie podróżuje on po świecie jak chociażby Alan Shaller.

Naprawdę uważam, że warto na tego człowieka zwrócić uwagę. Sprawdźcie profil na Instagramie tego artysty.

? Phil Penman

Na koniec zawodowy fotograf modowy i nie tylko. Jak się domyślacie Phil Penman buduje sporą audiencję dzięki swojej czarno-białej twórczości. Jego zdjęcia to dla odmiany bardziej klasyczna wersja fotografii ulicznej. Fotograf ma bardzo ułatwione zadanie bo mieszka i pracuje na co dzień w Nowym Jorku. Najbardziej fotograficznym mieście na świecie. Fajne zdjęcie Nowego Jorku można zrobić podczas porannego wypadu po bułki i fajki.

Phil Penman tworzy swoje zdjęcia z rozmachem. Profesjonalna strona internetowa, modele na zdjęciach, reportaże z wydarzeń i oczywiście Leica. Środków finansowych zagranicznym fotografom nie brakuje, najwyraźniej.

Phil Penman zyskuje na popularności z tygodnia na tydzień. Biorąc pod uwagę jego dotychczasowy dorobek i miejsce zamieszkania wzrost popularności będzie tylko przyspieszać.

Odsyłam Was do strony internetowej fotografa, jego profilu na Instagramie oraz do profilu na Facebook.

Na koniec wklejam Wam obiecany link do krótkiego wywiadu ze mną na łamach Prestiż Trójmiasto, który możecie znaleźć klikając tutaj >KLIK<. To, że polecam w nim zdjęcia Alana Shallera to już wiecie ale poza tym znajdziecie trzy, inne ciekawe instagramowe profile. Dodatkowo na stronie Co w Trójmieście możecie znaleźc wpis w którym polecam trzech fotografów tworzących w Trójmieście i z nim związanych. Poczytać o nich możecie klikając w ten link >KLIK<.

Tak się zainspirowałem tymi wszystkimi, fantastycznymi artystami, że sam postanowiłem upubliczniać swoje czarnobiałe prace na Instagramie. Link do tego profilu znajdziecie tutaj. Dajcie znać co sądzicie o moich czarno białych zdjęciach. Do dzieł artystów przedstawionych powyżej nie mają podjazdu ale warto próbować i uczyć się nowych rzeczy. 

Zobacz także:

Chicago swego czasu było synonimem gangsterki i miasta opanowanego przez grupy przestępcze. Dobrze pamiętam, gdy osoby podróżujące przekonywały mnie o
tapety na telefon
Udostępnij: