jastrzębie góra zimą władysławowo polskie morze

Jastrzębia Góra Zimą

Turystyka

Jastrzębia Góra bez wątpienia kojarzy się z latem i wakacjami dla większości osób. Położenie koło Władysławowa gwarantuje do niej łatwy dojazd przez co jest popularna wśród turystów z całej Polski. Osobiście po raz pierwszy trafiłem do Jastrzębiej wiele lat temu przyjeżdżając na tak zwany urlop. Uważam, że odpoczynek od pracy w tym miejscu to bardzo dobry pomysł, knajp, plaż i imprez w Jastrzębiej nie brakuje. Obecnie w Jastrzębiej Górze zdarza mi się być kilka razy do roku co pozwala mi spoglądać na to miejsce za każdym razem z nowej perspektywy. Poza sezonem letnim mamy jeszcze trzy inne pory roku. W której której warto się na najdalej wysunięty na północ punkt Polski wybrać?


jastrzębie góra zimą władysławowo polskie morze

Jastrzębia Góra Poza Sezonem

Do Jastrzębiej warto jeździć całym rokiem. Miasteczko poza sezonem turystycznym staje się spokojną oazą nadmorską. Wprawdzie większość knajp jest zamknięta a na imprezę też nigdzie się nie da wejść to jednak jest to idealne miejsce na spacer, imprezę na plażę czy po prostu odpoczynek. 


Prezentuję Wam zdjęcia z Jastrzębiej Góry zimą. Jest to kolejny wpis z serii zimowych wypadów za miasto. W innych możecie przeczytać między innymi o Wieżycy na Kaszubach lub o gdyńskim Orłowie.


jastrzębie góra zimą władysławowo polskie morze

Jastrzębia Góra Zimą

Wbrew pozorom zimą Jastrzębia nie jest zupełnie odludnym miejscem. Wiele osób przyjeżdża tu na spacery plażą jeżeli tylko pogoda na to pozwala i nie mówię tu o niskiej temperaturze. Nadmorskie tereny mają to do siebie, że napływają do nich bardzo silne wiatry. Jak tylko przychodzi słoneczny, bezdeszczowy weekend wiele osób decyduje się wybrać trochę dalej nad morze na przykład do Jastrzębiej Góry. Całe szczęście do tłoku jest bardzo daleko, dalej można liczyć na spokój i odrobinę relaksu.

Najłatwiejszy dojazd do takiego miejsca poza sezonem letnim będzie samochodem. Bez problemu znajdzie się miejsce parkingowe w przeciwieństwie do sytuacji w lipcu czy sierpniu.


Klif

Zachęcam do spaceru po całej Jastrzębiej Górze włączając w to plażę. Kilka stopni trzeba zejść po klifie, który jest bardzo wysoki. Jeden z najwyższych w Polsce ma wysokość 33 metry i widoki z niego są warte całej tej wycieczki. Zimą niestety zachodu słońca raczej nie uraczymy ale i tak warto tam się na chwilę zatrzymać aby nabrać powietrza. Cała Jastrzębia Góra jest położona na dosyć sporej wysokości względem poziomu morza i plaży, więc widoków na falujące morze nie brakuje.


jastrzębie góra zimą władysławowo polskie morze

Plaża

Zejścia na plażę są usytuowane prawie na początku i na końcu Jastrzębiej, więc spacer plażą trochę czasu zajmie ale warto. Właściwie to zmrożona plaża jest bardziej zaludniona niż miasteczko. Zimny bryza morska potrafi trochę dopiec ale ciepły ubiór i herbatka umilają skutecznie spacerowanie. Kończąc spacer po plaży polecam wyjść wejściem przy plaży nr 25. Zobaczymy wówczas willę poświęconą niegdyś Józefowi Piłsudskiemu i będziemy mieli szansę zobaczyć rzeźby z pleneru rzeźbiarskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.


jastrzębie góra zimą władysławowo polskie morze

Nie jest to miejsce na długie spacerowanie, bez wątpienia. Jastrzębia Góra jest zdecydowanie mniejsza niż na przykład pobliskie Władysławowo i na zimę życie tam mocno spowalnia. Zostawiam Was ze zdjęciami z zimowego spaceru i zachęcam do odwiedzania turystycznych miejscowości poza sezonem ponieważ zdecydowanie warto!


jastrzębie góra zimą władysławowo polskie morze
jastrzębie góra zimą władysławowo polskie morze


Zobacz także:

rzeźby w Jastrzębiej Górze
Nowa atrakcja pojawiła się w Jastrzębiej Górze. Turyści spacerujący promenadą na Jastrzębskim klifie mogą podziwiać liczne, bardzo ciekawe drewniane figury.
tapety na telefon
Udostępnij: