Osa w Norwegi

Osa – norweska wioska na końcu świata!

Norwegia to niekończąca się eksploracja. Natura na jej terenach jest niezwykła i niespotykana nigdzie indziej. Podróżując po Norwegii trzeba robić mnóstwo przystanków bo fantastycznych widoków nie ma końca a zobaczyć je można dosłownie co kilometr. Najciekawsze atrakcje to są te o których nikt wcześniej nie opowiadał. Takich nieopisanych turystycznie miejsc w Norwegii jest mnóstwo. Jednym z nich jest mała wioska u podnóża gór – Osa.


Osa in Norway

Tajemnicza lokalizacja

Do wioski trafiłem zupełnie przez przypadek. Podróżując w tym właśnie rejonie, w okolicach Hardangerfjord, moi znajomi przewodnicy zabrali mnie tam na spacer i jedzenie w plenerze. Miejsce to okazało się zupełnie odmienne od tych w których byłem do tej pory. Głównie przez to, że było tam tak pięknie a na uliczkach nie można było spotkać ani jednej żywej duszy. Taka niezwykła jest Osa w Norwegii.


Osa w Norwegii

Dojazd

Osa to bardzo mała miejscowość położona na końcu fiordu. Do najbliższego miasta jest kilkadziesiąt kilometrów i dojazd komunikacją zbiorową może być trudny do zaakceptowania. Norwegia jest takim państwem, który gwarantuje mieszkańcom i turystom dojazd do nawet najodleglejszych zakątków ale myślę, że wachlarz dostępnych autobusów jest bardzo skromny w takich przypadkach. Do Osy najlepiej dojechać samochodem lub rowerem. Drogi zarówno dla aut jak i te rowerowe są łatwo przejezdne i nie są zbyt ruchliwe. Korek raczej nie grozi i jeśli na drogę nie spadnie głaz z góry (co się w Norwegii zdarza) do Osy można trafić bez problemu. Nawet z zamkniętymi oczami.


Zwiedzanie Norwegi

Co jest w Osie?

Pierwsze co się rzuca w oczy to niesamowity spokój. We wiosce jest oczywiście zabudowa ale mieszkańcy nie wychodzą zbyt chętnie albo są po prostu w pracy. Dzięki temu można się poczuć jak w jakimś opuszczonym i zapomnianym przez wszystkich miejscu.

Jak już wcześniej wspomniałem Osa jest położona na końcu fiordu o nazwie Eidfjord. Pięknie usytuowana końcówka fiordu, która jest otoczona górami z trzech stron. Można tu podziwiać piękny widok z plaży w Osie lub podejść nieco wyżej i popatrzeć na ten piękny widok z góry.Osa to także miejsce wypadowe dla miłośników sportów zimowych i nie tylko. We wsi znajduje się baza noclegowa Hardanger Basecamp. Znajduje się tam kilka domków pod wynajem i mała kawiarnia w której można nie tylko wypić kawę ale również zjeść naleśniki. Istny minimalizm bez zbędnych fajerwerków. Jeśli ktoś ma ochotę pomieszkać w tak odległej miejscowości, która sprawia wrażenie jakby była na końcu świata to jest taka możliwość.


Hardanger basecamp

Czy warto jechać?

Zobaczcie sami! Zostawiam Was ze zdjęciami z Osy. Na pewno jest to miejsce bardzo spokojne i można je polecić każdemu, kto pragnie jedynie spokoju. Można się skutecznie odciąć się od pędzącego zgiełku. Osa w Norwegii – wioska, która wygląda jakby była na końcu świata.


Osa w Norwegi

Hardanger basecamp

Hardanger basecamp

Hardanger basecamp

Osa w Norwegii

Osa w Norwegii

Osa w Norwegii

Osa w Norwegii

Osa w Norwegii

Osa w Norwegii

Follow my blog with Bloglovin

Zobacz także:

podróż do norwegii
Skandynawia kusi swoją przyrodą. Przepiękne zdjęcia na social mediach sprawiły, że ten kierunek, podobnie jak Islandia stał się wśród podróżników
tapety na telefon
Udostępnij: