algorytm instagram triki tik tok tiktok reels rolki

Jak sprawdzić kto przestał mnie obserwować na Instagramie?

To pytanie zadał sobie każdy użytkownik Instagrama co najmniej raz. Obecnie wielu użytkownikom liczba obserwujących ledwo wzrasta. Mało tego, większości liczba obserwujących maleje. Jest to bardzo zastanawiające gdy po uruchomieniu aplikacji ta magiczna liczba jest znowu mniejsza. W tym momencie pojawia się zagadka pod tytułem “kto mnie właśnie odfollołował?” i pytanie jak sprawdzić kto przestał mnie obserwować na Instagramie?

Generalnie Instagram nie pozwala na sprawdzenie kto przestał obserwować dany profil i śmiało można zakładać, że to się nigdy nie zmieni. Nie ma również żadnego oprogramowania czy aplikacji, która by nas informowała o zaistnieniu takiego faktu. Zasadniczo wiele profili obserwuje po to aby dać użytkownikowi o sobie znać i po kilku dniach odobserwować. Taki chwyt marketingowy stosowany na Instagramie już od wielu lat. Oczywiście metoda follow-unfollow swoje najznamienitsze czasy ma już za sobą. Wiele profili zbudowało swoją liczną publikę tą metodą, szczęściarze którzy jeszcze zdołali z tego skorzystać. Obecnie mimo tego, że ta metoda jest dużo bardziej pracochłonna i trudna nadal wiele firm ją stosuje. Konta, które przestało nas obserwować tą metodą nie ma co żałować i raczej nikt się taką sytuacją nie przejmuje. Mało tego, często od razu możemy się domyślać, że nowy obserwujący wkrótce nas obserwować przestanie.


Znajomi na Instagramie.

Inna sprawa ma się wśród profili osób, które znamy lub z którymi weszliśmy w przeszłości w jakąkolwiek relację. Wierzcie mi, że wiele osób o których obecnie jesteście przekonani, że Was obserwują, przestało to robić już dawno temu. Jest to smutne ale prawdziwe… i dziwne. W smartfonach dostępne są aplikacje, które rzekomo mają nam wskazać osoby czy profile, które nas nie obserwują ale wymagają od nas podania hasła do Instagrama. Dodatkowo nie budzą zbytniego zaufania, są niepewnego pochodzenia i najzwyczajniej w świecie nie są dokładnie. Często wskazuję profile nieprawidłowo.

Zatem, jak sprawdzić kto przestał mnie obserwować na Instagramie bez instalowania dodatkowych aplikacji, bezpiecznie i korzystając tylko z danych dostarczonych nam przez samego Instagrama? Wystarczy przejść przez niżej opisany proces. Ostrzegam, że to co zobaczycie na końcu może być bardzo zaskakujące. Muszę przyznać, że byłem bardzo zdziwiony gdy zobaczyłem te kilka osób, które przestały mnie obserwować mimo tego, że się znamy. Cóż, Wy macie tak samo 😉


1. Logowanie do Instagrama na komputerze i wniosek o uzyskanie zebranych danych z Instagrama.

Przeprowadzenie opisywanego tutaj przeze mnie procesu wymaga wykorzystanie komputera. Zamierzamy pobrać wszystkie nasze dane zgromadzone dotychczas przez IG, więc zrobienie tego na smartfonie nie będzie możliwe.

Po zalogowaniu się na Istagram.com wchodzimy od razu w swoje Ustawienia a następnie w Prywatność i bezpieczeństwo.


jak-pobrac-dane-z-instagrama

W kolejnym oknie wyświetli się menu w którym w pozycji Pobieranie danych klikamy Poproś o plik do pobrania. Po kliknięciu wpisujemy swój adres mailowy, następnie Dalej i otrzymujemy komunikat o tym, że poprosiliśmy o udostepnienie swoich danych zebranych na Instagramie. Jesteśmy informowani, że dane są obecnie przygotowywane i może to potrwać do 48 godzin. Tu zaczyna się najdłuższy etap całej operacji – czekanie. Moje dane zostały przygotowane po około 30 godzinach i dostałem link do ich pobrania na maila. Przechodzimy do następnego etapu.


jak-sprawdzic-kto-przestal-mnie obserwowac-na-instagramie

jak-sprawdzic-kto-przestal-mnie obserwowac-na-instagramie

2. Pobieranie danych.

Po odpaleniu maila od Instagrama trzeba kliknąć Pobierz informacje i zapisać na dysku dostarczony nam przez IG plik. Tu następuje drugi w kolejności najdłuższy etap całego procesu – pobieranie. Mój plik ważył 2.3 gigabajta danych. Czas pobierania zależy oczywiście od prędkości łącza. Odszedłem od komputera aby wstawić wodę na herbatę, gdy wróciłem spakowany plik znajdował się już u mnie w katalogu. Jeśli u Ciebie pobieranie trwa dłużej niż wizyta w toalecie to trzeba organizować zmianę łącza, ale to inny temat. Rozpakowujemy plik.


jak-sprawdzic-kto-przestal-mnie obserwowac-na-instagramie

3. Cały nasz Instagram.

Po rozpakowaniu pliku. zip ukazuje się taki oto zestaw katalogów i jeden plik index, klikamy w niego.


jak-sprawdzic-kto-przestal-mnie obserwowac-na-instagramie

Następnie index kieruje nas do strony do użytkowanej przez nas przeglądarki. Zasadniczo strona zawiera wszystkie dane dotyczące naszego instagramowego profilu. Jest to na prawdę ciekawe i watro sobie to wszystko poprzeglądać. Dla naszego celu i zastosowania interesuję nas dwie zakładki: Obserwujący i Obserwujesz. Otwieramy obie w nowych zakładkach.


jak-sprawdzic-kto-przestal-mnie obserwowac-na-instagramie

Obie zakładki, jak ich nazwy wskazują wyświetlają na wszystkich, którzy nas obserwują oraz wszystkich, których w okresie przygotowywania danych obserwowaliśmy. Poniżej zdjęcie początku mojej listy Obserwujesz i pierwsze profile, które zacząłem obserwować. Niezwykle ciekawe dane, polecam Wam to u siebie poprzegladać.

Każdą z pobranych list trzeba zaznaczyć i skopiować. W tym celu użytkownicy Windows mogą zaznaczyć pierwszą wyświetloną na liście nazwę instagramowego profilu a następnie nacisnąć Cntrl+Shif+End. To zaznaczy wszystkie nazwy użytkowników wraz z datami początku obserwacji. Użytkownicy Apple w tym celu musza kliknąć Fn+strzałka w prawo. Tak skopiowane dane do schowka należy wkleić w odpowiednie pola na stronie Listdiff.com. Porównanie naszych list możliwe jest również w Excel ale na Lisdiff.com jest to o wiele prostsze i szybsze.


jak-pobrac-dane-z-instagrama

4. Porównanie list i efekt końcowy.

Nasze listy należy wkleić kolejno Obserwujący do List A, Obserwujesz do List B. Powinno to wyglądać dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej. Gdy listy są już wklejone możemy je porównać, lecz za nim klikniemy Compare lists należy wybrać sortowanie A->Z. W związku z tym, że na swoich listach mamy również daty takie sortowanie pozwoli nam te daty po prostu pominąć. Po wybraniu sortowanie klikamy Compare lists!


jak-pobrac-dane-z-instagrama

I tutaj pokazuje się to, co właśnie nas interesuje. W kolumnie B Only, po przejechaniu wszystkich dat, które wyświetlają się jako pierwsze są wszyscy użytkownicy, których obserwujemy ale oni nie obserwują nas. Pośród znanych celebrytów, firm czy po prostu dużych profili, które nie maja powodu aby nas obserwować są również te, które niegdyś nas obserwowały i wchodziły z nami w interakcje.

Musze przyznać, że na swojej liście znalazłem kilka nazw użytkowników, które były dla mnie nie lada zaskoczeniem! Znalazły się nawet osoby z którymi kiedyś byłem w podróży i przeżyłem wspaniałą przygodę, lub takie z którymi wspólnie robiłem zdjęcia podczas jakiegoś pleneru czy sesji. Taki jest Instagram i całe social media czy tego chcemy czy nie. Jeśli Was interesuje kto zdecydował się nie oglądać Waszych postów i chcecie sprawdzić kto Was przestał obserwować na Instagramie to polecam zrobienie tego tą, właśnie bezpieczną i prostą metodą.


jak-sprawdzic-kto-przestal-mnie obserwowac-na-instagramie

Zobacz także:

VERO True Social
Kolejne zmiany na Instagramie doprowadziły do tego, że wielu fotografów straciło zapał publikacji i od aplikacji chciałoby się odsunąć. Nie
tapety na telefon
Udostępnij: