Jak utworzyć fotomontaż z Bernie Sandersem?

Bernie

Amerykański senator Bernie Sanders zyskał światową, można powiedzieć, sławę za sprawą zdjęcia z inauguracji Joe Bidena na prezydenta. Bernie wygląda na nim na bardzo znużonego całym wydarzeniem. Mowa jego ciała krzyczy “nie mogliście wysłać maila?” Uroku dodają rękawiczki, które Bernie ma na sobie. Wykonane przez znajomą bohatera wyglądają, poniekąd jak oderwane od panującego na inauguracji dress code`u. Bernie postanowił zlicytować owe rękawiczki i wylicytowaną sumę przekazać na cel charytatywny. Jak się okazało rękawiczki sprzedały się za 1.8 miliona dolarów! Jak zatem utworzyć fotomontaż z Bernie Sandersem?

Internet szybko chwyta takie tematy, w związku z tym niemal natychmiast znudzony Bernie w dużych rękawiczkach stał się mega viralem. Montaże z udziałem siedzącego senatora zalały Instagram. Przyznam, że po mimowolnym obejrzeniu setnego mema zaczęło mnie to nawet cieszyć, dlatego szybko postanowiłem sobie przygotować takie “zdjęcie” z nowym wirtualnym kolegą i się tym z Wami podzielić. Będzie to kolejny z moich prostych photoshopowych poradników. Jak zatem utworzyć fotomontaż z Bernie Sandersem? Przejdźmy do konkretów.


#1 – Maska

Do fotomontażu najlepiej przygotować sobie maskę, dlatego z wybranego zdjęcia lub zdjęć trzeba wyodrębnić element lub elementy, które chcielibyśmy wykorzystać. Jest to proces trochę żmudny a ten poradnik ma być prosty i przyjazny. Całe szczęście gotową maskę możecie sobie pobrać pod poniższym linkiem!

POBIERZ


#2 Zamysł

Konieczne jest wybranie zdjęcia na którym Bernie będzie się dobrze prezentował. Wycięty ze zdjęcia jest w pozycji siedzącej. Dobrze by było go jakoś z tym co jest przedstawione na zdjęciu spasować. Może siedzieć na lodzie gdy morsujemy, może siedzieć na ławce obok albo jechać z nami autobusem. Kreatywność nie ma końca a trochę zabawnej inspiracji można znaleźć tutaj.

Ja wybrałem moje zdjęcie z podróży do Stanów Zjednoczonych gdy zmęczony po podróży usiadłem na schodach przy Cloud Gate. Uważam, że Bernie wpasował się idealnie mimo swoich ciepłych rękawiczek.


#3 Photoshop

Wybrane zdjęcie jak i pobraną na dysk maskę należy odpalić w Photoshopie. Tak to powinno wyglądać:

Ważna rzecz! Maska z Berniem jest w bardzo niskiej rozdzielczości jak na social media przystało, dlatego aby Bernie się dopasował do nowego obrazu ten obraz musi być również w odpowiedniej rozdzielczości, inaczej Bernie będzie za malutki. Jeżeli nasze zdjęcie jest z aparatu chociażby w telefonie to na pewno będzie w zbyt wysokiej rozdzielczości. Ja swój obraz przeskalowałem na rozdzielczość 1600×1067. Ci co zaczynają z Photoshop mogą znaleźć tą funkcję w menu Obraz ==> Rozmiar obrazu ==> wyskakuje okienko i odpowiednio zmniejszamy obraz.

Kolejnym etapem jest umiejscowienie Berniego w nowym miejscu. W tym celu postać Berniego zaznaczamy i najzwyczajniej w świecie przeciągamy myszą na zdjęcie docelowe:

bernie-sanders-photoshop-mask-meme-bearnie-maska
Jak utworzyć fotomontaż z Bernie Sandersem
Jak utworzyć fotomontaż z Bernie Sandersem

Jak utworzyć fotomontaż z Bernie Sandersem?

Jak zrobić fotomontaż z Bernie Sandersem? Nie tak trudno bo to właściwie koniec pracy związanej z wstawianiem Berniego na inne zdjęcie. Senatora można sobie różnie dopasować aby dobrze się prezentował. Metodą prób i błędów przeciągać go w różne miejsc na zdjęciu. Ja, na przykład swojego umieściłem na schodach siedzącego obok mnie. Na koniec zdjęcie można dalej edytować, zapisać na dysku lub wrócić nim do Lightroom już z Berniem na zdjęciu.Zobacz także:

VERO True Social
Kolejne zmiany na Instagramie doprowadziły do tego, że wielu fotografów straciło zapał publikacji i od aplikacji chciałoby się odsunąć. Nie
tapety na telefon
Udostępnij: