Wrocławskie neony wroclove wrocław

Najlepszy foto-spot w Polsce? Wrocławskie Neony!

Wszyscy szukamy miejsc w naszym kraju, które w łatwy sposób da się obfocić lub chociaż będą doskonałym tłem do naszych pomysłów. Najlepiej, jakby się dało podjechać samochodem i to najlepiej nie wyjeżdżając z kraju. Na szczęście jako rozwinięty kraj z bogatą historią dlatego jesteśmy obdarowani kilkoma takimi miejscami.



Prawie w każdym większym mieście fotografowie mają ulubione plenery do wykorzystywania w swoich sesjach chociażby ślubnych, lifestyle`owych czy portretowych. Typowym takim miejscem, które mi od razu przychodzi do głowy to plaża w Orłowie na, której każdego ciepłego ranka spotkać można kilka ekip. Wawel, Łazienki Królewskie, Zamek Bierzgłowski to przykłady miejsc na najlepsze sesje w danych okolicach. Niewątpliwie takie miejsce jest również we Wrocławiu i nie mam tu na myśli parku przy Hali Stulecia tylko ukryte w bocznej uliczce wrocławskie neony!


Wrocławskie Neony!

Wrocław to miasto wielu neonów, bez wątpienia można je znaleźć w kilku miejscach w mieście. Na pewno jednym z najbardziej znanych jest neon na dworcu głównym. Niecałe dwa kilometry od dworca znajduje się specjalne miejsce poświęcone neonom, które z pewnością niegdyś były reklamami lokalnych interesów. Galerię można znaleźć wchodząc do starej części miasta od strony węzła komunikacyjnego na placu Jana Pawła II. Na ulicy Ruskiej trzeba wejść w podwórko na którym neony zostały umieszczone. Sam pomysł narodził się w głowie wrocławianina Tomasza Kosmalskiego, który pierwszy neon odkupił w 2005 roku. Myślę, że to jeden z najlepszych pomysłów tego człowieka.

Podwórko dzięki światłu neonów ma niezwykły klimat. Kilka knajp i właśnie ten klimat przyciąga tutaj dosyć oryginalnych ludzi. Można tutaj zaznać takiej hipstersko-alternatywnej atmosfery ale to co nas interesuje najbardziej to zrobienie sobie zdjęcia.



Światło neonów

Wrocławskie neony polecam odwiedzić po zmroku. Podwórko jest dosyć zacienione, więc nie trzeba czekać aż słońce zajdzie kompletnie ale chcemy aby neony po prostu zaczęły się świecić. Światło jakie dają bardzo ułatwia zadanie. Czy weźmiesz zaawansowany aparat czy robisz swoje zdjęcia telefonem łatwo będzie Ci zrobić sobie wyjątkową pamiątkę.

Obserwuj #wrocławskieneony i przejrzyj zdjęcia z tego miejsca, żeby się przekonać jaka magia w nim tkwi.


Wrocławskie Neony
Wrocławskie Neony
Wroclove
Wrocławskie Neony
Neony w Polsce


Zobacz także:

Chicago swego czasu było synonimem gangsterki i miasta opanowanego przez grupy przestępcze. Dobrze pamiętam, gdy osoby podróżujące przekonywały mnie o
tapety na telefon
Udostępnij: