Święty Mikołaj w Toruniu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu włącza się we współczesną, nową tradycję kultywowaną w wielu polskich miastach. Toruń, urzekający pięknem na co dzień postanowił, również u siebie zorganizować takie zimowe wydarzenie. Mimo tego, że daleko mu do największych jarmarków w innych miastach Toruń, nie ma się czego wstydzić i jarmark w tym mieście jest przepełniony świąteczna atmosferą i pysznościami. Sprawdźmy, zatem jak jest na jarmarku w pięknym mieście Toruniu.

Święty Mikołaj w Toruniu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu – miejsce.

Toruń słynie z pięknego Starego Miasta z dwoma rynkami, historycznymi ulicami i ozdobnymi kamienicami. Jest to kulturalne i turystyczne centrum miast. Całe szczęście, władze szanują i wykorzystują to miejsce i traktują je jak walor miasta. Z tego powodu najlepszym miejscem na zorganizowanie wszelkich świątecznych jarmarków jest „starówka”.

Z dwóch rynków na toruńskiej starówce Jarmark Bożonarodzeniowy został zorganizowany na Rynku Staromiejskim. Jest to najbardziej turystyczna część miasta. Można powiedzieć, że jest to kwintesencja gotyku, którego możemy doświadczyć w tym mieście z listy światowego dziedzictwa UNESCO.

Na czas jarmarku Stary Rynek opanowały budki, światełka, zapach jedzenia i grzańca.

Co na jarmarku?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu jest nieco skromniejszy niż największe tego typu wydarzenia w Polsce. Dzięki temu, jednak całość zyskuje dodatkowego uroku i świątecznego klimatu. Otoczenie gotyckich kamienic i Ratusza Staromiejskiego stwarza niezwykle fotogeniczną scenerię przy, której można oddać się atrakcjom dla najmłodszych i nie tylko.

Jarmark w Toruniu to karuzele dla dzieciaków. Najmłodsi mogą wybierasz spośród kolejek i kręcących się karuzel. Dostępna jest zwykła karuzela na którą chętnie wchodzą dzieciaki. Zbudowana została, również kolejka z wagonikami ozdobnymi wielkimi świętymi mikołajami, a dla nieco starszych zostało postawione koło widokowe. Całość łączy jedna kasa biletowa w której można kupić wejściówkę na wybrana atrakcję.

Nie zabrakło, oczywiście smakołyków i grzanego wina. Tradycyjnie, świąteczny alkohol można zakupić bez problemu jeśli jest się pełnoletnim ale jest też dostępna wersja bezalkoholowa. Oprócz tego, serwowane są typowe dla takich jarmarków dania. Można najeść się bigosu albo kiełbasy z ziemniakami. Wszystko pachnie już z daleka i ciężko się oprzeć aby czegoś nie podjeść. Nie brakuje, też produktów „na wynos”.

Odpowiednie danie z porcja wina rozgrzewa skutecznie i umila czas spędzony na świeżym powietrzu. Zdecydowanie polecam.

Dla kogo Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu?

Przede wszystkim wybrać powinni się mieszkańcy miasta. Dla tych, którzy mieszkają niedaleko, także jest to ciekawa odskocznią i pomysł na spędzenie wolnego czasu. Miłośnicy Torunia, tacy jak ja, jeśli się zastanawiają to informuje, że warto wybrać się na mroźne zwiedzanie Toruniu z okazji jarmarku.

Zachęcam Was do obejrzenia zdjęć z Torunia, oceńcie sami czy miasto dobrze prezentuje się w świątecznych dekoracjach. Zachęcam, również do zobaczenia jak wyglądały w tym roku jarmarku w Gdyni oraz Gdańsku. Jeśli chce się być na bieżąco to odsyłam, również do Facebook.

Zobacz także:

co-w-toruniu
Podróżujący do Torunia nie kojarzą tego miasta z mieszczącym się tam zoo. Niewielki teren prawie w centrum miasta jest przez
tapety na telefon
Udostępnij: