jak sprawdzić kto przestał mnie obserwować na instagramie, algorytm instagram triki tik tok tiktok reels rolki

Dostajesz za dużo wiadomości na Instagramie? Być może się to zmieni.

Spam na Instagramie

Dostajecie na swoje instagramowe konto zbyt wiele wiadomości? Problem jest powszechnie znany użytkownikom i zaczyna już wszystkim wychodzić bokiem. Osobiście mam okresy, że sprawdzając skrzynkę każdorazowo mam kilka nieodczytanych wiadomości. Oczywiście, wszystkie zawierające spam. Algorytm stosuje pewien odsiew ale to na niewiele się zdaje bo i tak wielu użytkowników dostaje dużo niechcianych wiadomości na Instagramie.

IG jest medium tak potężnym, że wielu pseudo przedsiębiorców upatruje w nim okazję do sprzedania ludziom tego co akurat sprzedaje. Na przestrzeni lat treści tych wiadomości się zmieniały. Jestem z tych, którzy pamiętają jak ludzie jeszcze pisali do siebie życzliwe wiadomości na Instagramie i zabrzmiałem właśnie jak senior. Później sytuacja się wielokrotnie zmieniała. Wiadomości zaczęły zachęcać do kupna obserwujących lub lajków, potem krypto walut, następnie do dziwek, potem znowu krypto walut, lajków, zioła CBD i tak dalej, i tak dalej. Niekończąca się historia, zależna pewnie od mody. Obecnie cały spam, nawet nie wiem, co zawiera. W pewnym momencie starałem się raportować te konta i wiadomości. Jak to w Instagramie, każde zgłoszenie idzie w kosmos dlatego teraz wszystkie niechciane wiadomości masowo kasuję.

The Journal

Zdaje się, że władze Instagrama, który jest teraz częścią Facebooka, również zauważyli ten problem i postanowili jakoś temu zaradzić. Najwyższy czas. Wiemy to dzięki artykułowi, który pojawił się ostatnio na stronie The Journal i wywołał kolejne sensacje koło Instagrama, ale i spore nadzieje użytkowników.

Redaktorzy, z tego wcześniej wspomnianego portalu, nawiązali kontakt z panią Fadzai Madzingira, która jest dyrektorem ds. polityki treści. Dowiadujemy się z artykułu, że działania te są odzewem na ostentacyjne ignorowanie i bojkotowanie social mediów przez europejskich piłkarzy. Piłkarze chcieli zwrócić uwagę na hejt jaki panuje w social mediach. Okazało się, bowiem, że wielu z tych sportowców otrzymuje masowo wiadomości zawierające obraźliwe i rasistowskie treści.


algorytm instagrama, the journal

Nowe narzędzie

Programiści z doliny krzemowej przygotowali nowe narzędzie, które ma się pojawić wkrótce na Instagramie. Jak dokładnie będzie ono wyglądać oczywiście nie wiemy, ale dzięki artykułowi w The Journal mamy na jego temat sporo informacji. Mianowicie, całość ma się opierać na słowach, które jako użytkownicy będziemy mogli wskazać jako te “podejrzane”. Prawdopodobnie będzie można również wskazać kombinację słów i emotikonek. Wszystkie wiadomości zawierające te słowa będą blokowane i kierowane do spamu, reszta będzie wpadała do skrzynki. Czy Instagram sam, bez wskazania słów przez użytkownika będzie rozpoznawał hejterskie wiadomości? Nie wiadomo. Na pewno byłoby to rozwiązanie lepsze i satysfakcjonujące każdego.

Ważnym elementem tego całego, nowego rozwiązania ma być również blokowanie wiadomości od wcześniej już zablokowanych osób. Już tłumaczę. Instagram ma rozpoznawać nowe konta utworzone przez osoby, które zostały już wcześniej zablokowane. Czyli, jeśli wytrwały hejter zostanie zablokowany i rozgrzany do czerwoności założy nowe konto i będzie hejtował dalej to Instagram jego wiadomości od razu zablokuje. Jak to ma wyglądać w praktyce i jak skuteczne to będzie to się dopiero przekonamy. Pani Fadzai Madzingira wspomniała jedynie o “wielu, różnych czynnikach”, które algorytm Instagrama będzie brał pod uwagę w wykrywaniu nowych, ale jednak starych hejterów.

To wszystko. Dalsza część artykułu w The Journal to zapewnienia Fadzai Madzingira o tym, jak IG dba o to, żeby nikt nie doświadczał hejtu w social mediach ani nigdzie indziej.


algorytm instagram triki tik tok tiktok reels rolki

Co z tego wynika?

Czy nowe rozwiązanie okaże się skuteczne, czas pokaże. Na pewno aby przestać tolerować hejt na platformie będzie potrzebne coś więcej. Być może powinna zostać uruchomiona opcja blokowania wiadomości od nie obserwujących?

Za całego tego artykułu można wysunąć jeden pewny wniosek. Mianowicie, władze Facebooka nawet się nie ukrywają z tym, że aplikacja czy jakiś algorytm Instagrama odczytuje wiadomości użytkowników. Kontrowersyjny niegdyś temat braku prywatności w wiadomościach przestał już być tak szokujący. Podglądanie wiadomości krążących w sieci przeszło do porządku dziennego.

Nowa funkcja zdradzona na łamach The Journal zostanie wprowadzona wkrótce na Wyspach Brytyjskich. Czy zostanie wprowadzona w Polsce zaraz potem czy jak reels zostanie to odłożone na jakiś nieokreślony termin? Prawdopodobnie nowa funkcjonalność nie opuści Wysp Brytyjskich jako, że jest to bezpośrednia odpowiedź na chwilowy bojkot social mediów przez brytyjskich piłkarzy. Natomiast, jak dalej algorytm w przyszłości będzie filtrował hejt i przestanie dopuszczać tak dużo wiadomości na Instagramie czas pokaże.


algorytm instagram triki tik tok tiktok reels rolki

Zobacz także:

VERO True Social
Kolejne zmiany na Instagramie doprowadziły do tego, że wielu fotografów straciło zapał publikacji i od aplikacji chciałoby się odsunąć. Nie
tapety na telefon
Udostępnij: