algorytm instagram triki tik tok tiktok reels rolki

Szef Instagrama odkrywa karty i zapowiada zmiany! Instagram Video!

Adam Mosseri po raz kolejny zaskoczył użytkowników Instagrama i obnażył plany, jakie mają w aplikacji nastąpić. Nie jest to pierwszy raz kiedy robi on, coś takiego. Niewątpliwie, bezpośrednia informacja na swoim profilu jest dobrą drogą komunikacji z użytkownikami i informowania ich o zmianach. Tym razem Adam opublikował film właściwie potwierdzający to, czego wszyscy się spodziewają, głównie w kontekście Instagram video.


algorytm instagram triki tik tok tiktok reels rolki

Szef Instagrama

Jeżeli ktoś jeszcze Adam nie obserwuje to polecam to zrobić. Po raz kolejny, z resztą. Mogliście już poczytać o nim artykuł przy okazji jego niezadowolenia z formatów Instagram video. Opisałem w nim kim jest Adam Mosseri i jak stał się szefem Instagrama. 

Jeśli ktoś z Was nie miał okazji zaznajomić się z tym wpisem, możecie to nadrobić tutaj >KLIK<. Zdradził on, wówczas parę ciekawych faktów dotyczących IG w opublikowanym podcaście na The Verge.

Co teraz zdradził szerszej publiczności prezes? Tym razem postanowił on nagrać film, który opublikował na swoim profilu. Film nazwał Changes coming to Video i na szczęście jest w nim dosyć wylewny. Zanim zajmiemy się wyciąganiem wniosków, zapraszam do seansu.Wnioski

Zatem, co zdradził w filmie Adam i co możemy się z niego nauczyć? W pierwszych zdaniach autor mówi, że chce nas poinformować o zmianach, które mają nadejść. Chce, abyśmy wiedzieli o nich zanim nas zaskoczą. Wewnętrzne prace w Instagramie kierują się na zmiany w czterech obszarach aplikacji. I teraz jes sobie krótko omówimy.

Creators

Twórcą można zostać na Instagramie już od dłuższego czasu. Instagram zachęca, nawet aby to robić. Oficjalnie działa nawet instagramowe konto poświęcone twórcom i możecie je znaleźć tutaj. Założenie jest taki aby zachęcić jak najwięcej osób na przełączenie swojego konta na konto firmowe. Tak, firmowe. Nie musisz mieć własnej firmy aby mieć firmowe konto na instagramie. Czemu piszę, że firmowe, skoro mowa jest o koncie twórcy? Ponieważ to jest to samo. Obie formy konta nie różnią się niczym. W obu możesz wykupić reklamy i podejrzeć statystyki.

Główna zmiana ma dotyczyć płatności na rzecz twórców. Rozwiązania znane z innych platform, głównie z YouTube mają być zaimplementowane do IG. Już w tej chwili Instagram płaci za transmisje live niektórym twórcom. Nie wiem jakiego rodzaju to są profity ale na pewno wielu z tego skorzysta. Skoro robią to na YouTube czy TikTok to czemu nie na IG.

Kolejną zmianą dla twórców ma być hub afiliacyjny, który pozwoli użytkownikom Instagrama i markom łatwiej porozumiewać się w sprawie marketingu afiliacyjnego. Ten pomysł od dawna krążył w głowach właścicieli Instagrama i mam wrażenie, że już kiedyś o tym na blogu pisałem. Bez wątpienia jest to potężna kwota pieniędzy, która przechodziła Instagramowi przed nosem. Marki i użytkownicy dogadywali się w wiadomościach, wysyłali sobie produkty i zawierali układy a Instagram z tego, nie miał nic. To, teraz kładzie łapę i będzie miał.

Instagram Video

Głównym, moim zdaniem przekazem tej całej wypowiedzi jest ten dotyczący video. Adam Mosseri wydał poważne oświadczenie, że Instagram nie jest już platformą tylko do publikowania zdjęć. Jasno dał znać, że główny nacisk, obecnie jest stawiany na filmy i będzie stawiany jeszcze bardziej. Prezes szczerze powiedział, że w obecnych czasach filmy generują najwięcej ruchu i przyciągają publikę. Bez wachania wspomniał o TikToku i YouTube jako o największych graczy, jeśli chodzi obecnie o stream video.

Shopping

Ten aspekt jest dosyć oczywisty i każdy, kto ma szansę handlować w sieci na pewno spróbuje ją wykorzystać. Najpotężniejsze pieniądze w Internecie znajdują się w e-commerce i ewidentnym na to dowodem jest Jeff Bezos. Adam wspomina o tym, że podczas pandemii ludzie zaczęli chętniej kupować w sieci. Instagram ma się stać tym, przyjemnym miejscem, w którym możemy sobie coś pooglądać, nawiązać kontakt ze sprzedawcą i zrobić zakupy. Osobiście byłem w zakładce Shopping tylko raz ale handel internetowy jest tak silny, że na pewno biznes kręci się tam ostro.

Messaging

Kolejne zmiany mają dotyczyć komunikowania się wszystkich użytkowników Instagrama. Adam nie jest w tym temacie zbyt wylewny, zapowiada jedynie jakieś zmiany. Wiem, że programiści pracują nad zmianami bo ten instagramowy feature nie spełnia jakoś szczególnie dobrze swojej roli. Wiadomosci to głównie spam boty i jakieś reklamy. Użytkownicy, którzy próbują namówić do zakupu jakiegoś wątpliwego pochodzenia przedmiotu. Bywają okresy, że spamerskich wiadomości jest więcej niż na poczcie na Wirtualnej Polsce.

Niemniej, jednak jakieś tam zmiany już nastąpiły, możecie o nich poczytać tutaj >KLIK<. Na chwilę obecną cały świat korzysta z innych form komunikowania się a wiadomości na Insta równie dobrze mogłyby zniknąć.


algorytm instagram triki tik tok tiktok reels rolki

Konkluzja

Myślę, że cała wypowiedź Adama Mosseri sprowadza się do jednego. Chciał on zachęcić wszystkich szukających publiki na Instagramie do publikowania więcej filmów. Adam poświęcił temu tematowi najwięcej czasu. Wskazał jakie są obecnie największe platformy przyciągające ludzi. Zasugerował, że ludzie szukają rozrywki a tą, najłatwiej zapewnić serwując interesujący film.

Zmiany na Instagramie wprowadzane są nie od dziś i myślę, że jeszcze większe zmiany dopiero przed nami. Ci, którzy tęsknią za Instagramem z masą ciekawych zdjęć zwykłych ludzi muszą już o tym zapomnieć. Platforma zmienia się w serwis dla celebrytów i marek i to jest już proces nie do zatrzymania. Należy pamiętać, że Instagram to firma i musi prowadzić swoje działania tak, aby zapewnić sobie największy profit. Instagram już dawno chciał uszczknąć trochę tortu jaki konsumował YouTube. Od czasu, gdy pojawił się na arenie TikTok parcie Instagram na video stało się jeszcze większe.

Co czas przyniesie? Zobaczymy. Na pewno czas organicznych wzrostów, jak i znaczenie wartościowego kontentu przeminęło.

Zobacz także:

VERO True Social
Kolejne zmiany na Instagramie doprowadziły do tego, że wielu fotografów straciło zapał publikacji i od aplikacji chciałoby się odsunąć. Nie
tapety na telefon
Udostępnij: