Chicago cruise

Płyniemy w rejs po mieście Chicago!

Metod na zwiedzanie jest wiele. Można korzystać z komunikacji miejskiej, roweru lub przemieszczać się pieszo. Wiele osób nadal robi to samochodem. Co kto lubi? Nie zawsze to co chcemy jest możliwe ale jakby była możliwość podróżowania statkiem? Może to być dobra metoda na zwiedzenie miasta, która ma niewątpliwie swoje zalety. Wybierzmy się, zatem na rejs po Chicago!

Rejs Chicago, Cruise, Ferry

Miasto śródlądowe z żeglarskimi tradycjami

O tym jak najlepiej zwiedzać wielkie amerykańskie miasto opiszę w innym wpisie ale rejs po Chicago zasługuje na szczególną uwagę. Miasto położone jest nad wielkim jeziorem ale przepływają przez niego, również dosyć pokaźna rzeka. Możliwości wybrania się w rejs nie brakuje. Bliskość jeziora Michigan sprawia, że zlokalizowana jest tam niejedna marina z pięknymi jachtami i żaglówkami. Nie brakuje, również barek typowo turystycznych, a nawet wodnych taksówek! Spacerując po mieście wzdłuż Chicago River zobaczyć można mnóstwo jednostek pływających z prądem rzeki lub pod prąd. Dało mi to nieco do myślenia i w taką mini podróż postanowiłem się wybrać, również ja!

Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Rejs Chicago, Cruise, Ferry

Rejs po Mieście Chicago

Jak już wspomniałem możliwości jest naprawdę wiele, przeróżnych statków, łodzi i barek na wodach Chicago nie brakuje. Część z nich wygląda na dosyć wyrafinowane i nieco luksusowe. Dostępne są, również zwykłe water taxi, które w mnogich ilościach po rzece pływają. Jeśli ktoś nie ma jakichś specjalnych planów oraz wymagań to polecę zaraz miejsce, gdzie można wsiąść na zwykły tramwaj wodny i odbyć, moim zdaniem niezwykle interesującą wycieczką.

Mianowicie, w miejscu gdzie zaczyna się niezwykły Navy Pier, przy zalewie Ogden Slip znajduje się nabrzeże przy, którym cumuje większość pływających po Chicago barek. W tym, właśnie miejscu należy się po prostu wpakować na najfajniejszą barkę, opłacić bilet kupić szklaneczkę czegoś dobrego i czekać na wypłynięcie!

Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Rejs Chicago, Cruise, Ferry

Co można zobaczyć podczas rejsu po Chicago i czego się można dowiedzieć?

Na początku trzeba sobie powiedzieć, którędy się odbywa rejs po Chicago. Startujemy z wcześniej wspomnianego Ogden Slip niedaleko Navy Pier i płyniemy w stronę miasta. Przepływamy pod pierwszym, napotkanym mostem na North Lake Shore Drive i zaczynamy pochłanianie widoków i wchłanianie historii miasta.

Dalej płyniemy pod prąd rzeki Chicago mijając coraz to kolejne mosty i budynki. Na barce znajduje się przewodnik, który za pomocą mikrofonu opowiada nam niezwykłe historie i ciekawostki związane z Chicago i mijanymi budynkami. Ciekawe jest to, że budynki można obserwować z innej perspektywy niż z poziomu ulicy.

Dzięki przewodnikowi dowiadujemy się czemu konstrukcja poszczególnych budynków jest taka, a nie inna. Na konkretnych przykładach opowiada on, jak zmieniała się architektura w mieście na przestrzeni lat. Dlaczego niektóre budynki są dziełem architektury i dowodem geniuszu budowniczych, a które są najzwyczajniej w świecie brzydkie. Dlaczego jeden budynek nazywany jest Danny DeVito a w innych są puste przestrzenie w środku. To wszystko są informacje, których byśmy nie byli świadomi podczas zwykłego spaceru po mieście.

Mijamy Trump Tower i kilka kolejnych mostów i docieramy wraz z innymi podróżnikami do rozwidlenia na rzece Chicago. Sternik skręca w prawo na północ rzeka North Branch Chicago River aby pokazać nam inną część miasta i kilka kolejnych ciekawych budynków.

Następnie sternik zawraca, aby płynąć tym razem na południe do bardziej industrialnej części miasta. Dopływamy, aż do mostu St. Charles Airline Bridge i dowiadujemy się o nim kilku ciekawostek.

Po takiej trasie sternik po raz kolejny nawraca i kierujemy się spowrotem Chicago River w kierunku Navy Pier.

Podczas całego rejsu uzyskujemy całą masę wiedzy. Parę ciekawostek można się dowiedzieć na temat najpopularniejszych budynków takich jak John Hancock lub Trump Tower. Dlaczego ludzie budynek przy 233 S Wacker Dr wolą nazywać Sears Tower zamiast Willis Tower? Ile mostów musieliśmy minąć i ile mostów jest łącznie w Chicago? Jak powstał wielki pożar Chicago w 1871 roku a przynajmniej co mówią legendy? To i wiele innych ciekawych rzeczy od przewodnika można się dowiedzieć. Można z nim, również porozmawiać w drodze powrotnej. Na przykład ja dowiedziałem się kilku rzeczy o polskiej społeczności w Chicago.

Danny DeVito, Chicago
Trump Tower, Chicago
Trump Tower, Chicago

Czy warto?

Taka wycieczka wiąże się z kosztem biletu. Moim zdaniem, jednak warto. W zamian dostajemy półtoragodzinny rejs z pięknymi widokami na jedno z największych miast na świecie. Chwilę relaksu i dużą porcję wiedzy, zarazem. Polecam na pokładzie zaopatrzyć się w drinka i się wygodnie rozsiąść. Tego typu zwiedzanie nie wymaga, żadnego wysiłku, kombinowania i co gorsza chodzenia. Jest to, niewątpliwie kolejny, wielki plus tego rejsu.

Na koniec zostawiam Was ze zdjęciami, które udało mi się zrobić. Nie oddają one, oczywiście tego jak to wygląda na żywo.

Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Architektura Chicago
Kukurydze Chicago, Kolby kukurydzy
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Civil Opera Building Chicago
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Jackson Boulevard
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Clock Tower, Chicago
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Rejs Chicago, Cruise, Ferry
Dearborn Street

Zobacz także:

Chicago swego czasu było synonimem gangsterki i miasta opanowanego przez grupy przestępcze. Dobrze pamiętam, gdy osoby podróżujące przekonywały mnie o
tapety na telefon
Udostępnij: